İzmir Özgür-Der Gönüldaşları Piknikte Buluştu!

İzmir Özgür-Der Gönüldaşları Piknikte Buluştu!

Özgür-Der İzmir Şubesi üyeleri birlikteliklerini pekiştirmek, dayanışma bağını güçlendirmek üzere Sarnıç orman içi dinlenme parkında yaklaşık 500 kişinin katıldığı bir piknik düzenlediler.

Özgür-Der İzmir Şubesi üyeleri birlikteliklerini pekiştirmek, dayanışma bağını güçlendirmek üzere Sarnıç orman içi dinlenme parkında yaklaşık 500 kişinin katıldığı bir piknik düzenlediler. Sabah hep birlikte yapılan kahvaltının ardından serbest programa geçilen piknikte yer yer oluşturulan halkalarda yeni tanışıklıklar oluşturulup farklı konular üzerinde sohbetler yapılırken yer yer de oyunlar ve spor etkinlikleri yapıldı.

Özgün-der üyelerinin destek verdiği pikniğe; Mazlum-der, Hayat-der, İmam Hatipliler Derneği(İMHAD) üyelerinin yanı sıra Torbalı ve Akhisar'dan bir grup Müslüman katıldı

Özgür der'in amaçları ve çalışmalarının tanıtıldığı piknikte gündemdeki konuların yanı sıra Müslümanların soru ve sorunları da değerlendirildi. Müslüman toplumların üzerine sirayet eden bireyselleşmenin, modernizmin yansıması olarak insanı yalnızlaştırdığı ve giderek duyarsızlaştırdığı üzerine örneklerin sunulduğu konuşmalarda piknik, gezi v.b organizasyonların önemi üzerinde duruldu.

Daha sonra topluca öğle namazını eda eden topluluk, namazın ardından hep beraber öğle yemeği yedi. Yemeğin ardından yeniden serbest programa geçilen piknik, ikindiye doğru lokma ikramı ile son buldu.

Önceki ve Sonraki Haberler