İzmir'de Mısır Direnişine Destek Eylemi

İzmir'de Mısır Direnişine Destek Eylemi

Katil Mısır Ordusuna İzmir'den protesto.

Mısır’da yaşanan katliam, İslami kuruluşların ortak katılımı ile protesto edildi. Cuma namazını Konak meydanında kılan İzmirli Müslümanlar, Mısır’a selam ve dualarını gönderdiler.

Topluluk; “Seyyid Kutub El-Benna Selam Olsun İhvan’a”, “Şehitlerin Kanları Zalimleri Boğacak!”, "Defol Sisi, Seninleyiz Mursi", "İzmir’den Mısır'a Direnişe Bin Selam", "Kahrolsun İşbirlikçi Hainler"  sloganları atıldı “Darbeye Sessiz Kalanlar Bu Katliamın Suç Ortaklarıdır”, “Darbeci Firavunlar Döktükleri Kanda Boğulacaklar!” ve “Zorbalık ve Hukuksuzluk Yenilecek, İslami Direniş Kazanacak”  yazılı dövizler taşındı.

Hamza Akdeniz’in yönettiği eylemde şehitler için gıyabi cenaze namazı alındı. Namazın ardından İzmir sivil toplum kuruluşları adına Halit Çelik basın açıklaması okudu. Basının ilgi gösterdiği eylemde Çelik; darbelerin uluslar arası destek almadan hayata geçirilemeyeceğini ve Mısır’da yaşanan sürecin İslam coğrafyalarında var olan örgütlü İslami yapıların itibarsızlaştırılarak kukla yönetimlerin önünü açmaya yönelik bir projenin parçası olduğunu belirtti.

İHH Şube Başkanı Rasim Çalar ise; Gezi eylemleri sırasında saatlerce yayın yapan medya kuruluşlarının Mısır’da yaşanan olaylara karşı üç maymun rolünü oynamasını eleştirerek İslam toplumlarının ABD_AB_İsrail üçlüsünün oyunlarını bozduğunu ifade etti.

Özgür-Der üyesi Ayhan Yaraşıklı; İhvan’nın tüm provokasyonlara rağmen silahsız sivil bir direniş sergilediğini,şehitlerin ise yalnız Mısır için değil tüm ümmet için şahitlik ettiğini ve ümmetin dirilişine vesile olacaklarını ifade etti.

Anadolu Gençlik Derneği üyesi Uğur Yaman;Mısır da yaşanan katliamın ABD-İsrail ittifakından ayrı düşünülemeyeceğini ve vicdanı körelmemiş herkesin yaşanan vahşete tepki vermesi gerektiğini belirtti.

Mustazaf der Şube Başkanı Cemil Genç; Darbecilerin Ashab-ı Uhdud gibi tüm dünyanın gözleri önünde kardeşlerimizi yaktığını ve sonlarının da cehennem olacağını ifade ederek bu zulümlere sessiz kalmamak için müminleri ses vermeye çağırdı.

Genç hareket adına Bilal Kara ise;Kur’an dan ayet-i kerimeler okuduğu konuşmasında direnen Müslümanlara sabır diledi ve müminlerindayanışma ve birliğinin önemine dikkat çekerek rabbimizden mağfiret duasında bulundu.

Grup Şüheda’nın okuduğu Selam İhvan’a ve Kuran’In izindeyiz marşları ise sıksık tekbirlerle kesilirken topluluğun coşkusunu arttırdı.

Hüseyin Güneş’in öncülüğünde yapılan dua ile şehitlerimize rahmet,yaralılarımıza şifa niyaz edildi ve İzmir den Mısır’a selam gönderildi.

 

dsc_0090.jpg

dsc_1138.jpg

dsc_1174.jpgdsc_0090.jpg

dsc_1138.jpg

dsc_1174.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler