İzmir’de Özgür Çocuk Kulübü Yılsonu Gecesi

İzmir’de Özgür Çocuk Kulübü Yılsonu Gecesi

Özgür-Der İzmir Şubesi, Murat Reis Kültür Merkezi salonunda gerçekleşen yılsonu gösteri programı ile Çocuk kulübü çalışmalarına son verdi

Program, çocuklar tarafından okunan Kuran-ı Kerim ve meali ile başladı. İzmir Şubesinin çalışmalarını içeren sinevizyon gösteriminin ardından söz alan çocuk kulübü yöneticisi Gülser Özbek; modernizmin de etkisi ile ahlaki yozlaşmanın artış gösterdiği günümüzde,  en değerli sermayemiz olan çocuklarımızı bu kuşatmadan koruma yolunda atacağımız tüm adımların, ödülü cennet olan bir bedel istediğini ifade etti.

Özbek; ''Vahyin sosyalleşmesi yolunda, tevhid ve adaletin tanıklığının taşıyıcısı olan çocuklarımız için, alternatif olanaklar oluşturmak, biz yetişkinlerin sorumluluğudur.

Bizler istiyoruz ki çocuklarımız hayata erdemli, tutarlı ve dürüst olarak yaklaşsınlar; Salih bilgilerle donansınlar, yaşları oranında sorumluluk taşıyan kişilikli insanlar olarak yetişsinler

İstiyoruz ki, çocuklarımız ergenlik çağına kadar modern cahiliyenin ve sosyal çürümenin açmazlarına yönelmesinler ve gençlik yıllarına kadar sağlıklı tercihlerle adım atsınlar. Yozlaştırıcı sokak ve tüketim kültürünün kuşatmaları altında çözülmesinler.

Ve istiyoruz ki çocuklarımız eğitimde, arkadaşlıkta, sporda, eğlencede beraberce doğruları öğrenmenin, doğruları paylaşmanın ve doğru olanlarla birlikte olmanın önemini hazzını ve güzelliğini kavrasınlar.

Bizler, çocuk kulübü çalışmalarımıza bu gözle bakıyoruz. Çocuklarımız oyunun, bilginin, eğitimin, sanatın, tiyatronun, sporun, eğlencenin, gezinin ve dostluğun kısacası okulun alternatifiyle tanışsınlar diye bütün çabamız.''şeklinde konuştu.

Program çocukların sergiledikleri oyunlarla devam etti.'Orman Yangını' adlı oyun, birlikte iş yapmanın önemini vurgulayan mesajı ve küçük oyuncuların kostümleri ile izleyenlerin dikkatini çekti.

Filistin'de yaşanan Siyonist zulmün, çocuk gözünden yansımalarını konu edinen ''Duvar '' adlı oyun coşkulu alkışlar eşliğinde sahnelendi.

Gitar dinletisi ve ezgilerin duygu dolu anlar yaşattığı program,  küçüklerin samimi duaları ile sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler