İzmirli çocukların yılsonu sevinci

İzmirli çocukların yılsonu sevinci

Özgür-Der İzmir Şubesi bünyesinde faaliyet gösteren Özgür Çocuk Kulübü, eğitim döneminin sona ermesi nedeniyle gösteri düzenledi. Murat Reis Camii Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlik, minikler tarafından Haşr Suresi'nin son ayetlerinin mealiyle

Murat Reis Camii Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlik, minikler tarafından Haşr Suresi'nin son ayetlerinin mealiyle birlikte okunmasıyla başladı. Özgür-Der İzmir Şubesi ve Özgür Çocuk Kulübü tarafından organize edilen seminer, eylem, piknik, gezi ve kamp görüntülerinden oluşan sinevizyon gösterisinin ardından Özgür Çocuk Kulübü Müdiresi Gülser Özbek selamlama konuşması yaptı. Özbek, 'Kur'andan kopuş' sürecini yaşayan nesillerin 'öze dönüş' çizgisine yönlendirilmesi amacıyla faaliyetlerini yürüten Özgür Çocuk Kulübü'nün yarının büyükleri olacak gençlere yönelik çalışmalarını anlattı ve duyarlılık çağrısında bulundu.

 

Tiyatro oyunlarının ve skeçlerin yer aldığı programda hem esprili hem de mesaj kaygısı güden anlar yaşandı. Şehidler Ölmez, La İlahe İllallah, Şehid Tahtında adlı ezgiler gitar çalmayı öğrenen çocuklar tarafından birlikte seslendirildi.

 

Ödüllü bilgi yarışmasının da yer aldığı etkinlikte, kulüp üyesi bütün çocuklar ezberlerdikleri birer ayeti ve mealini okudular. Program, öğrencilere ve eğiticilerine teşekkür belgelerinin verilmesiyle son buldu.

 

İzmir Özgür Çocuk Kulübü'nün bundan sonraki etkinliği ise, Manisa Spil Dağı'nda 22 Haziran'da başlayacak olan bir haftalık kamp olacak.

 

Fazlı İnderin / Haksöz-Haber

 

 

 

 

 

 

Fotoğraflar: Selma Ayma

Önceki ve Sonraki Haberler