Özgür-Der’den Prof. Emiroğlu'na Destek Ziyareti

Özgür-Der’den Prof. Emiroğlu'na Destek Ziyareti

Özgür-Der İzmir Şubesi Kemalist güruh tarafından lince tabi tutulan Prof. Dr. İbrahim Emiroğlu'na destek ve dayanışma ziyaretinde bulunuldu.

Kemalist güruhun iftiralarıyla lince tabi tutulmaya çalışılan Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Emiroğlu'na, Özgür-Der İzmir Şubesi tarafından destek ve dayanışma ziyaretinde bulunuldu.

Prof. Dr. İbrahim Emiroğlu'na odasında gerçekleştirilen ziyarette, özellikle sosyal medya ve internet ortamında yer alan haberlerin, yapılan paylaşımların, atılan iftiraların hiçbir kontrole tabi tutulmadan yalan yanlış şekilde paylaşılmasının sonuçları üzerinde duruldu. İçinden geçtiğimiz süreçte, hassaten müslüman kişiliklerin kılı kırk yararak konuşmaya zorlandığı ifade edildi.

Atılan iftiraların ve yapılmaya çalışılanların Emiroğlu'nun şahsında bütün bir İslami camiaya karşı işletilen süreçlerden biri olduğu; böylesi durumlarda birlik olunup her ortamda gür bir sesle hakkın haykırılmasının önemi vurgulandı.

Eğitim-İş Sendikası, Mevlid-i Nebi Haftası nedeniyle Güzelbahçe Kaymakamlığı'nın davetiyle 22 Kasım'da katıldığı, gençlere yönelik konferansta bir öğrencinin tuttuğu ileri sürülen notlardan yola çıkarak, söylediği iddia edilen sözler nedeniyle Prof. Dr. İbrahim Emiroğlu hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

İftiraların bazı internet siteleri ve sosyal medya hesaplarında duyurulması sonrasında, DEÜ Rektörlüğü, bünyesindeki Mevlana Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü görevinden alındığını açıkladığı Emiroğlu ile ilgili soruşturma başlatıldığını da belirtmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler