"Aksa Tufanı" operasyonuna Kocaeli’den destek

"Aksa Tufanı" operasyonuna Kocaeli’den destek

İzmit’te bir araya gelen Müslümanlar, Filistin İslami direnişinin Siyonist İsrail’e karşı başlattığı "Aksa Tufanı" operasyonuna destek verdiler.

Bugün sabah saatlerinde Hamas önderliğinde Filistin İslami direniş hareketlerinin başlattığı "Aksa Tufanı" operasyonuna İslam ümmetinden destek yağmaya devam ediyor. Bu minvalde Kocaeli’deki Müslümanlar da yatsı namazını müteakiben Fevziye camii avlusunda yaptıkları basın açıklamasıyla Filistin kıyamına desteklerini dile getirdiler.

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu çatısı altında düzenlenen basın açıklamasına çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Grup adına Platform Dönem Başkanı Muhammet Hanefi Akbulut’un yaptığı açıklamada Siyonist işgal rejiminin yıllardır yaptığı işgal, sindirme, soykırım ve yerinden etme politikalarına karşılık Filistin direnişinin meşru müdafaa hakkını kullandığı ve bu kıyamın Siyonist rejimin zulüm politikalarına karşı büyük bir tepki ve caydırıcı bir atak olduğu belirtildi.

Basın açıklamasına tekbirlerle iştirak eden Müslümanlar, "Muhammedin Ordusu Siyonizm’in Korkusu!", "Cenk Cihad Şehadet!" gibi sloganlar attı.

Kıyamın zafere ulaşması ve İslam ümmetine örneklik ve şuur nasip etmesi için basın açıklamasının ardından dualar edildi.

whatsapp-image-2023-10-07-at-22-35-43.jpeg

whatsapp-image-2023-10-07-at-22-35-43-1.jpeg

whatsapp-image-2023-10-07-at-22-09-10.jpeg

whatsapp-image-2023-10-07-at-22-08-53.jpeg

Haber: Yusuf Ziya Mutlu

Önceki ve Sonraki Haberler