Siverek'te Darbe Karşıtı Basın Açıklaması

Siverek'te Darbe Karşıtı Basın Açıklaması

"Bizler çocuklarımızın darbecilerin, Ergenekoncuların gölgesinde büyüyüp yaşamasını istemiyoruz!" Özgür-Der Siverek Temsilciliği, darbe planı yapanlarla hesaplaşmaya çağırdı.

Özgür-Der Siverek Temsilciliği adına bir basın açıklaması yapan Cemil Yeşildağ, hükümeti darbe planları karşısında harekete geçmeye çağırdı:

 

Basın ve kamuoyuna

 

Bizler Özgür-Der olarak yaşadığımız coğrafyada kirlenmemiş adil bir yönetim istiyor ve bunun düşlerini kuruyoruz. Bu devleti yönetme iddiasıyla hareket edenlere öncelikle şunu haykırıyoruz. Devletin kurucu unsurlarının en önemlisi halktır. Gerek seçilmişleri gerekse de atanmışları halkın değerlerine karşı saygılı olmaya çağırıyoruz.

 

Geçtiğimiz Haziran başında Genelkurmay İstihbarat Dairesi'nde hazırlandığı anlaşılan 'İrtica İle Mücadele Eylem Planı'  adı altında ortaya çıkan ve Kemalist/laik güç odaklarının ülkeyi karıştırmak için hangi entrikaları tezgâhlamakta olduklarını gösteren raporun medyaya yansımasından sonra ortaya çıkan durum, halk ve halkın değerlerine karşı girişilen bir rezalet örneğidir.

 

Halkın değerlerine karşı geliştirilen darbeler, muhturular, psikolojik harp ve asimetrik savaş başlatanlar şunu bilmeliler ki yaptıkları her ne ise yaptıklarının tek bir adı vardır o da zülümdür. Yaptıkları haksızlıktır ve de adalet dışıdır.

 

Bizler Özgür-Der gönüldaşları olarak sonuna kadar bu zihniyetin karşısında olacağız. Bizzat mevcut hükümeti de içine alan ve nerde ise tüm topluma karşı askerler tarafından tezgâhlanan bu kirli savaşa karşı tüm kurum ve kuruluşları göreve çağırıyoruz. Görevinizi yapın. Gerekeni yapın ki cuntacı ve darbe yandaşlarının tüm hukuk dışı çabaları karşılıksız kalmasın. Gereken cezalara çarptırın ki gerek bu işe kalkışanlar gerekse de bunun hayali ile yaşayanların hevesleri kursaklarında kalsın. Bu belgeyle cunta açığa çıkmıştır. Bu, çok vahim bir gelişme olup buna karşı vakit kaybedilmeden adım atılmalıdır. Bu adım da, bu kirli işe karışan Genelkurmay Başkanı başta olmak üzere bütün isimlerin görevden alınmasıdır. Pişkin yalancılar hani gereğini yapacaktınız hani siz adalete güveniyor ve hakszılığa karşı idiniz. Yalancısınız yalancısınız yalancısınız .. Bu size kalmaz. Elbet hakın eli halkın eliyle teceli bulup sizler köhne dünyanıza kurtlu ve puslu dünyanıza çekilirde bu vatanın asıl sahibi olan insanlara terkedersiniz.  Pişkin yalancılar hani gereğini yapacaktınız hani siz adalete güveniyor ve hakszılığa karşı idiniz. Yalancısınız yalancısınız yalancısınız .. Bu size kalmaz. Elbet hakın eli halkın eliyle teceli bulup sizler köhne dünyanıza kurtlu ve puslu dünyanıza çekilirde bu vatanın asıl sahibi olan insanlara terkedersiniz.

 

Muhalefetin belgelerin ortaya çıkış zamanı ile ilgili yapmış olduğu açıklama muhalefetinde darbeci zihniyetle aynı mecrada bulunduğunun göstergesidir.

 

Bizler bu tür belgelerin kimin çıkardığı ne zaman çıkardığı ile ilgilenmiyoruz. Bizler hükümetin çıkıp bu tür pervasızca darbe planı yapanlarla hesaplaşmasını istiyoruz. Çünkü bizler çocuklarımızın Darbecilerin, Ergenekoncuların gölgesinde büyüyüp yaşamasını istemiyoruz. Adil ve sağlıklı bir toplumda yaşamalarını istiyoruz.

 

Özgür-Der Siverek Temsilciliği adına

Cemil YEŞİLDAĞ

Önceki ve Sonraki Haberler