Siverek’te Hz. Muhammed Konferansı

Siverek’te Hz. Muhammed Konferansı

Siverek Özgür-Der temsilciliği tarafından “Hz. Muhammed’i doğru anlamak” konulu konferans düzenlendi… Yaklaşık 800 kişinin katıldığı konferans Kur’an-ı kerim okunarak başladı. Hz. Muhammed’i (s.a.v) anlatan bir sinevizyonla devam etti.

Özgür çocuk kulübünün de renklendirdiği konferansa konuşmacı olarak Selim ACARLAR katıldı. Selim ACARLAR sunumunda Hz. Muhammed'i anlamanın Kuran-ı kerimi anlamaktan ve Resulullah'ın hayatını incelemekle mümkün olduğunu belirten Selim ACARLAR hoca Hz. Peygamberin haksızlık karşısındaki ve tevhid mücadelesini yürütürkenki kararlığının da örnek alınması gerektiğini açıkladı.

Gençlerin tekbir sesleriyle süsledikleri konferansta Selim ACARLAR son günlerde İslam dünyasını İfsat eden sahte peygamber vakasına değinerek," Birileri Tasavvuf ismini kullanarak, dış odakların yönlendirmesi ile İslam coğrafyasını ifsat etmek istiyor. Bu vakalar asrı saadet döneminde de yaşandığı gibi günümüzde de yaşanmaktadır. Allah'ın izniyle bu ifsat çalışmaları sonuçsuz kalacaktır" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler