Sisi Yargısının İdam Kararları Ereğli'de Protesto Edildi

Sisi Yargısının İdam Kararları Ereğli'de Protesto Edildi

Ereğli Özgür-Der Temsilciliği’nin çağrısı ile bir araya gelen topluluk, Ereğli Kaymakamlığı karşısındaki park alanında, Mısır cuntasının almış olduğu idam kararlarını telin etti.

Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve arkadaşlarına karşı, zalimlerin hukuksuz yargılamalarının kınandığı basın açıklamasında, ilk olarak Özgür Eryiğit giriş konuşması yaptı. Eryiğit konuşmasında ; Ramazan ayının ilk gününde tutmuş olduğumuz oruç ibadetimiz ile, zalimlerin zulümlerini ifşa etme amacı ile burada bulunmamız arasında bir fark olmadığını, Şahitlik bilinci ile kardeşlerimizin mücadelesinin sürekli takipçileri, sesi nefesi olmamız gerektiğini belirtti. Bugün Mısır'daki cunta yönetiminin geçici, ama ihvanın şerefli direnişinin baki olduğunu unutmadan, Ümmetin koparılmış ellerinin yeniden bir araya gelmesi için sürekli mücadele içinde olmamız gerektiği ifade edildi. Bu vesile ile Suriye, Afganistan, Doğu Türkistan, Arakan gibi coğrafyalardaki kardeşlerimizin asla yalnız bırakılmayacağı dile getirildi. Ardından Kdz.Ereğli İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Betül Avcı Muhammet Mursi ve arkadaşlarının mücadelesini anlatan duygu dolu şiiri okudu. Sonrasında Basın açıklaması Bülent Öztürk tarafından okundu. "Katil Sisi, Seninleyiz Mursi", "İdam Sehpası, Yıldıramaz İhvanı", "Ereğli'den İhvan'a Direnişe Bin Selam", "Yaşasın Küresel İntifada", "Seyyid Kutup el Benna, Selam Olsun İhvan'a" "Lebbeyk Lebbeyk Lebbeyke Ya Allah" "Mısır Halkı, Durduracak Tankı" Sloganlarının atıldığı basın açıklaması sonrası Abdulkadir Albayrak tarafından okunan dua ile etkinlik sona erdi.

eregli-20150618-01.jpg

eregli-20150618-02.jpg

eregli-20150618-03.jpg

eregli-20150618-04.jpg

eregli-20150618-05.jpg

eregli-20150618-06.jpg

eregli-20150618-07.jpg

Basın Açıklamasının Tam Metni:

İDAM SEHPALARI DİRENİŞİ DURDURAMAZ

Değerli Ereğli Halkı ve saygıdeğer basın mensupları!

Mazlumun dostu, zalimin düşmanı değerli kardeşlerim!

Bugün darbeci cuntanın sözde mahkemelerinin onamış olduğu darbe kararlarını protesto etmek için buradayız.

Ve Katil Sisi başta olmak üzere onunla birlikte hareket eden tüm zalimleri ve müstekbir güçleri lanetlemek için buradayız.

Mursi'nin şahsında İslam'a ve onun yüce değerlerine sahip çıkan ümmet bilincini taşıyan tüm muvahhit ve mazlum Müslüman kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için buradayız.

Yeryüzünde küfre karşı direnip, Allah'ın istediği bir yeryüzü düzeni inşa etmek için Ereğli'den "Adil Şahitler" olarak zalimlerinin zulmünü lanetlemek ve Müslüman kardeşlerimizin haklı davalarına sahip çıkmak için buradayız.

Bugün Mısır'ın ilk seçilmiş cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi için darbeci cunta mahkemesi, bir idam kararını ömür boyu hapis cezasına çevirmiş, diğeri ise onamıştır.

Ayrıca; üç İhvan yöneticisi Muhammed Biltaci, Hayrat Şatır ve Ahmet Muhammed Abdulati'nin yanı sıra 106 kişiye geçen ay verilen idam cezalarının, onanmasını şiddetle kınıyoruz.

Mursi'ye verilen idam cezası hukuki değil, siyasi bir karardır.

Mursi'nin, keyfi, uluslararası standartları karşılamaktan uzak ve hukuki sayılamayacak bir süreç sonucunda böyle bir hükümle karşı karşıya bırakılması, şüphesiz Mısır'ın ihtiyaç duyduğu toplumsal barış ve istikrarın sağlanmasına hiçbir şekilde katkı sağlamayacaktır.

Mısır'da şahit olduğumuz şey bir mahkeme kararı, bir yargılama süreci değil, düpedüz sefil bir oyun ve tiyatrodur. Sisi yargıcı sadece İhvan lideri Muhammed Bedii ve seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi değil; yıllardır Siyonistlerin cezaevinde bulunan Hamas komutanlarından Hasan Seleme gibi, yine geçtiğimiz yıl Gazze'de şehit edilen Hamas komutanlarından Raid Attar gibi mücahitler hakkında da idam kararı vererek Siyonist uşaklık ettiğini ispatlamıştır.

Bu karar şüphesiz Mısır'da icra olunan hukuksuzluğu, zulmü ortaya koyduğu gibi aynı zamanda Sisi cuntasının çaresizliğini de ifşa etmektedir. Cunta elinden gelen her şeyi yapmış, katliamla, işkenceyle, yasakla, zulümle İhvan'a boyun eğdirmeye, İslami hareketi susturmaya, sindirmeye çalışmış ama başarısız olmuştur. Kardeşlerimiz esir olsa da asla teslim olmamışlardır. Ve şimdi cunta bir türlü boyun eğdiremediği Müslümanların boynuna idam ipini geçirerek teslim almaya çalışmaktadır.

Oysa Müslümanlar Rableriyle ahitlerine sadıktırlar. Bir kısmı ahdini yerine getirmiş ve şehadete yürümüş, diğerleri de sıralarını beklemektedirler ama asla sözlerinden dönmemişler, dönmeyeceklerdir.

Ayrıca Türkiye'de Mısır üzerinden cuntacılığı, darbeciliği meşrulaştırmaya kalkan, Mısır'da ki bu zalim kararı Türkiyeli Müslümanlara karşı bir sopa gibi göstermeye çalışan laik darbeci zihniyeti de buradan lanetliyoruz.

Mursi'ye darbe yapıldığında buna içten içe sevinen ve aynı sürecin Türkiye'de gerçekleşmesini isteyen, seçilmiş cumhurbaşkanına darbe yapılsa ve idam edilse bundan hoşnut olacağı belli çevrelerin yayın organlarında attıkları manşetler, kendilerini ele vermiştir.

Bu çerçevede Türkiye'de 7 Haziran genel seçim sonuçları Orta Doğuda Darbeci Sisi, Katil Esed ve onların destekçileri İran ve İsrail başta olmak üzere ABD, BM ve Batı dünyası tarafından memnuniyetle karşılanmıştır.

Türkiye'de ki Ak Parti iktidarı Filistin'de, Suriye'de, Mısır'da ve diğer coğrafyalarda akan kana sessiz kalmaması, BM ve küresel egemenlerin ikiyüzlü politikalarını ifşa etmesi bu güçleri rahatsız etmiştir.

Türkiye'de istikrarsızlık, kaos ve kargaşa çıkarmak isteyen zihniyet ile Mısır'da Mursi yönetimini darbe ile deviren zihniyet aynıdır.

Bizler Sisi gibi zalimleri, Beşşar gibi kasapları, Maliki gibi despotları ve destekçisi İran'ı ve Suud'u, ayrıca; tüm katil diktatörlerin patronluğunu yapan ABD'sini, İsrail'i, BM'nin 5'li çetesini, Rusya'sını lanetlemeyi sürdüreceğiz.

Zillete boyun eğene yazıklar olsun!

İzzete talip olan tüm Müslüman kardeşlerimize selam olsun!

Ereğli'li Müslümanlar olarak, tevhidi ilkemizle adaleti tesis etmek ve özgürlüğünün kapılarını açmak için mücadelemiz arzın tamamında devam edecektir.

Cenneti yüreğinde taşıyan insanları ölümle korkutamazsınız. Bizler bir ölür, bin diriliriz.

Siz darbeciler, İhvanı Müslimin hareketini tutsak ederek, sokaklarda hunharca katlederek, idam sehpalarına göndererek sindireceğinizi, korkutacağınızı hatta yok edeceğinizi sanıyorsunuz. Oysa Musa'lar çağdaş firavunları tarihin çöplüğüne elbette göndereceklerdir.

Bu vesile ile İhvan'a karşı gerçekleştirilen bu haksız, hukuksuz ve alçakça saldırıları, bir komediden farksız olan idam kararlarını, cuntanın baskı ve despotizmini şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

Tüm zalimlere bilmedikleri bir şeyi öğretmek istiyoruz.

Bizler sizin zulmettiğiniz Müslüman Kardeşleriz.

Bizler dünyanın her yerindeyiz. Bizler dün vardık, bugün varız ve yarın da olacağız ve sizin karşınızda dimdik duracağız, adaleti haykıracağız.

İnananların destekçisi Allah'tır. Allah kendisine hakkıyla kulluk edenleri yalnız bırakmaz.

Sizin bu caniliğinizi tüm dünyaya haykıracağız. Nesillerimizi zulmünüzü anlatarak yetiştireceğiz. Gelecek, zalimleri lanetle hatırlayacak. Ve bir gün, bu dünya gül bahçesine dönecek. Bunu böylece bilin ve unutmayın!

Önceki ve Sonraki Haberler