“15 Temmuz Direnişinin Öğrettikleri”

“15 Temmuz Direnişinin Öğrettikleri”

Cennet Kültür Merkezi'nde Abdurrahman Dilipak ve Hamza Türkmenin'in konuşmacı olduğu "15 Temmuzun Öğrettikleri" başlıklı program gerçekleştirildi.

Özgür-Der Küçükçekmece Temsilciliğinin 2016-2017 dönemi ilk programında " 15 Temmuzun Öğrettikler"  konu başlığı ile Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak ve Hamza Türkmenin'in katılımıyla, Cennet Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Konuşmacı Dilipak, İslam dünyasının her tarafının emperyalist güçler tarafından sömürü ve işgal altında olduğu  bu süreçte suni sınırlarla birbirinden ayrılan halen de ayrılmaya çalışılan coğrafyamız ümmetin, saltanatçı, diktatör işbirlikçi yönetimler eliyle yeniden dizayn edilmeye çalışıldığını ve Batılı Amerika işbirlikçisi Feto darbesiyle karşılaştık.

2012 Mit krizi le başından itibaren yaşananları düşündüğümüzde. Neler yapılmaya çalışıldığını Batı'nın Ortadoğu'da, Mısır ve Suriye'de yükselen adalet, özgürlük çağrıları olduğunu belirterek, yaşanan sürecin gerek emperyalist güçler, gerek yerel despotik rejimlerce baskı altına alınmaya çalıştığını belirtti. Uzun yılların ardından ilk defa bu tarz taleplerini ortaya koyan bu kitlelerin özgürlük ve iradelerinin bastırılmaya çalışıldığını belirterek. Bizim Ülkemizde de 15 Temmuz darbesi ile küresel ağababalarına hizmet için düğmeye bastılar.

O gece yaşananlar hiç tahmin etmedikleri bir direnişle karşılaşan darbecilerin hesabını alt üst etti. Direnen ve mücadele eden toplumun her kesiminden insanlar tanklara, jetlere ve ağır silahlara rağmen geri adım atmayarak darbecileri püskürttü 

Umudumuzu yitirmememiz gerektiğini hatırlatarak meydanları darbecilere bırakmamamız gerektiğini belirtti ve tepkimizi ortaya koyarak duyarlılıklarımızı artırmalı ve canlı tutmalıyız. "Allah size yardım ederse, sizi yenecek yoktur." ayetini hatırlatarak, Müminler olarak emperyalistlerin değil Allah'ın dediği olur sözlerini söyleyerek konuşmasını tamamladı.

 İkinci konuşmacı Hamza Türkmen; 15 Temmuz gecesi Halkın herşeyi bir kenara bırakarak sokaklara çıkmış olması 28 Şubat darbesine karşı direnen müslümanların Beyazıt meydanında mayalanan direniş ruhunun bir sonucudur.

Recep Tayyip Erdoğan'ın kendine inanan kitleyi ''Kefenimizi giydik, Dik duracağız diklenmeyeceğiz, Allahtan başkasının önünde rukü etmeyiz' 'gibi ifadelerle motive etmesinin rolünü yadsıyamayız.

Türkmen darbenin halkın duyarlılığı ve fedakarlığı sayesinde atlatıldığını bu duyarlılığın bilince dönüştürülmesi gerektiğini  belirterek Gülen cemaatine İslami duyarlılıkla katılan samimi dindar kişilerle kripto adamların ayrıt edilmesini onları İslami mücadeleye kazandırmak ve katmak gibi sorumluluklarımızın olduğunu, büyük    bir kitle hareketi olan samimi dindarları küstürmemek ve hainlik yapan kriptolarla ayırmak lazım diyerek sözlerine son verdi.

Program dinleyicilerin sorularına verilen cevaplarla sonlandırıldı.

14963463_10154085624100922_393051959_o.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler